Malba na hedvábí

… miluji barvy
… miluji život

Ing. Eva Mašínová

Jedinečné, originální obrazy jsou spojením jemnosti hedvábného podkladu a síly tónů barev
Dodají tak celé místnosti pocitovou atmosféru související s laděním barev a vybraného námětu.

Blízkým pomocníkem mého tvoření je dar představivosti a fantazie. Často ztvárňuji obrazy a barvy přicházející v meditacích, zastavení se v času a prostoru, kdy maluji v toku plynutí…

Tvorbou a tvořením zaměřujeme mysl tam, kde cítíme radost, smysl, naplnění. Tím tvořivost oživuje vášeň k životu – je to mocný zdroj vnitřní síly a životní hojnosti. Je to klíč ke světlu a harmonii barev pro život, který můžeme prožívat, neboť nejhustší tmu a nicotu dokáže vytvořit jen naše lidská mysl.

Hedvábná tkanina
Uskutečněné výstavy
Audio – rozhlas
Videa – výstavy
Recenze klientů
Aktuální akce

Hedvábná tkanina

Hedvábí je textilní materiál, jehož vlákna dovolují jedinečnou práci s barvami – jemné mísení a prolínání barevných tónů a vznik nových odstínů. Užívám a kombinuji možnosti všech tradičních i nových technik malby na hedvábí. Výsledkem je originální a barevně neopakovatelný vzhled díla.

Vycházím z klasické akvarelové techniky, malby voskem a guttami, využívám stupňovanou rezerváž i vzory tvořené vyvazováním, šitím a skládáním. Ráda čerpám ze zkušeností etnik Karo a Batáků na ostrově Sumatra.

Měla jsem možnost tento přenádherný kout naší planety procestovat s batohem na zádech, s očima a srdcem otevřeným tamním obyvatelům. Malovala jsem také na Bali v centru pro tradiční voskovou batiku a prožitky při malbě získané zde mi otevřely další pomyslné dveře k okouzlující malbě voskem právě na hedvábí. Blízkým pomocníkem je mi dar představivosti a fantazie, často ztvárňuji obrazy a barvy přicházející v meditacích

Uskutečněné výstavy

 • Kaiserštejnský palác Praha
 • Krajská knihovna Pardubice
 • Galerie Odysea Praha
 • Galerie Lautner Mohelnice
 • Výstavní prostory zámků – Slatiňany, Chrast, Nasavrky
 • Historická budova fary v Trhové Kamenici
 • Muzeum Karla Havlíčka Borovského Havlíčkův Brod
 • ARTcafé – Chrudim, Pardubice
 • jógová a meditační centra

Audio – ROZHLAS

O sobě

Audio rozhovor

Arteterapie pro děti

Audio rozhovor

Arterapie

Audio rozhovor

I

Zářivé barvy příběhů

Audio rozhovor

Recenze

„Každý člověk by měl žít tak, aby pro něj chtěl někdo napsat báseň,“ napsal jsem před nedávnem malířce Evě Mašínové. A vzápětí mi došlo, že je to právě Eva a její nevšední výtvarné umění, které pro nás zkouší zas a znova psát krásné básně. Pomocí obrazů a nevšedních motivů nám Eva jako nápaditý autor předkládá svou malovanou poetickou realitu a tím vlastně pro každého vnímavého jedince skládá úžasnou báseň plnou emocí, pocitů, zážitků a jedinečné harmonie.

Pavel W. Petkov

Bude to zhruba rok, co jsem se poprvé setkala s tvorbou Evy Mašínové. Datum není podstatné, dávno mi vyvanulo z mysli. O to pevněji tam zůstaly emoce vyvolané obrazy, co do rozměrů drobnými. Během pár vteřin jsem přestala vnímat ateliér, jeho vybavení i vůni. Plně mě ovládly barvy, tvary, bytosti, rej, klid, vrstvy… Pootevřely mi dveře do tajemného světa světla, křehkosti, hebké tmy, čistoty, něhy a fantazie, tedy toho, co se z dnešního uchvátaného a racionálního života tak rychle a bez náhrady vytrácí. Jsem vděčná, že se mi dostalo cti přiblížit se k prameni živé vody.

Iva Rymešová

Ráda se obklopuji věcmi, ve kterých pro sebe spatřuji moudrá poselství, která mi připomínají, kdo jsem, kam směřuji a co je v mém životě opravdu důležité. Čím dál víc cítím, jak velká podpora a síla v tom spočívá! Když jsem poprvé viděla sbírku obrazů od paní Evy, přála jsem si, aby mezi „mými nejbližšími“ byl právě některý z této sbírky. Obraz „Životní síla“ teď potkávám ve svém prostoru každý den a mohu se sytit tím, co vysílá. Láká mě do proudu života, hladí svou něžností, těší svými pestrými barvami…

Pavlína Havlová

Eviny obrazy a mandaly na hedvábí jsem nejdříve uviděl na internetu a tam mě, přiznám se, nechaly celkem chladným. Jejich sílu a vypovídací hodnotu jsem dokázal ocenit až (a o to víc) v Evině ateliéru, kde naživo rozehrály svoje hry barev a světel a já ucítil energie, které vyzařují, naplňují mě emocemi a otevírají mě netušeným směrům a formám. Od té doby se k Evě a jejím obrazům opakovaně a moc rád vracím.

Pavel Rosenbaum

Mandalu od paní Evy Mašínové, kterou znám osobně už několik let, mám umístěnou v masérně. Pro mne je to stopa, otisk duše vyzařující její pocity, emoce. Sladěný motiv a barvy na hedvábí stále naplnují prostor nádhernou energií, která je vložena do mandaly ze srdce a pokaždé, když jsem nějakým způsobem rozladěn tak se zadívám na mandalu…
Mé tělo i mysl se zklidní a naplní úžasně pozitivní energií. Moc si jí vážím, jsem rád že jsem ji mohl poznat.

Tomáš Vávra

Aktuální akce

Proběhlé akce

3.11.2021

30.11.2021

Zářivé barvy příběhů, malba na hedvábí -autorská výstava

schodiště a vestibul Krajské knihovny v Pardubicích

 • Všem, kdo chtějí čerpat radost a inspiraci je otevřena tato výstava, stačí přijít… 🧡
 • Otevírací doba v Krajské knihovně a další informace…
 • za pozvání dalších přátel jsem vděčná a předem děkuji
autorská komentovaná prohlídka ve čtvrtek 18.11. od 17.00 hodin

web pořadatele
pozvánka v .pdf

26.9.2021
od 10:00
do 15:00

malba na hedvábí - mandala
Cena kurzu včetně materiálu, občerstvení a oběda je 1 500 Kč.
Kontakt: Řvu Art
rvuart@seznam.cz
tel. 728 11 79 41

facebook událost pořadatele

Kurz malby na hedvábí

Kurz proběhne 26.9. 2021 v Zábřehu od 10 do 15 hod. Délka trvání kurzu je cca 5 hod.

Zvu Vás na pilotní výtvarný kurz z plánované řady workshopů a tvůrčích dílen, které plánuji v našem městě. Těším se na Vás!

 

16.6.2021 od 18:30

18.6.2021 do 18:00

Zářivé barvy příběhů, malba na hedvábí -&nbspautorská výstava

Praha 1, Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 23/37

Barvy mých obrazů malovaných na hedvábí spolu s verši, které inspirovaly básnickou trojici, rozzáří prostor překrásné budovy spolu s obrazy Huga Kysilky, autora obrazů s vtipem a nadsázkou. Věřím, že tato událost potěší oko i srdce každého návštěvníka.

Ve středu 16.6.2021 v 18:30 se koná slavnostvní otevření vernisáží s vinným rautem.

web pořadatele
pozvánka v .pdf

Kontakt

Provozovatel webu

Ing. Eva Mašínová
IČ: 12341657
Sídlo: Havlíčkova 2698
53002 Pardubice
FO zapsaná v živnostenském rejstříku

Kontakt

tvorivyzivot@gmail.com
+420 608 067 127

Napište mi Vaše přání

9 + 2 =