O mně

ZAŽEHNOUT TVŮRČÍ JISKRU
v druhých je můj dar…
POJĎTE SE MNOU TVOŘIT!

Tvůrčí silou života, který právě teď žijeme, jsou myšlenky a pocity. Mysl přitahuje přesně to, kam zaměřujeme svou pozornost.

Tvorbou a tvořením zaměřujeme mysl tam, kde cítíme radost, smysl, naplnění. Tím tvořivost oživuje vášeň k životu – je to mocný zdroj vnitřní síly a životní hojnosti. Je to klíč ke světlu a harmonii barev pro život, který můžeme prožívat, neboť nejhustší tmu a nicotu dokáže vytvořit jen naše lidská mysl.

Když se mysl otevře, srdce začne vnímat krásu… v místě, kde právě jsem, toho, s kým právě jsem. Prožívat krásu okamžiku – to je zdroj, odkud vyvěrá obrovskátvůrčí energie.

Ing. Eva Mašínová

Tvořit pro mne znamená ŽÍT SVŮJ ŽIVOT NAPLNO: s vášní a radostí, myslí a srdcem otevřeným… změnám i novým možnostem. Tato energie plyne do mé malby na hedvábí…

OBRAZY mohou být počátkem vašeho rozhodnutí naplnit svá přání nitra. Svou přítomností v prostoru posilují odhodlání držet se na cestě vlastního srdce.

Také MANDALY, se kterými denně budete komunikovat, se stanou světlem znamenajícím start pro nový postoj v životě, pro záměr jít vlastní, jedinečnou cestou.

Jednou z největších výzev dneška je poznání, že mysl je jedním z nejdůležitějších nástrojů tvoření. Tvořivost je tak jiskrou pro rozsvícení mysli a tvořením objevujeme, jak usměrňovat proud pozornosti a mysli tam, kde chceme, aby se náš život rozvíjel a zářil v harmonii všech barev.

Tvořivost je stav bytí, který máme v sobě a který nám nikdo nemůže vzít. Společná ArtTERAPIE, a TVOŘIVÁ SETKÁNÍ… to jsou jiskry, které zapálí a znovu rozhoří váš život.

I

O sobě

Audio rozhovor

I

Zářivé barvy příběhů

Audio rozhovor

I

Arterapie

Audio rozhovor

I

Arteterapie pro děti

Audio rozhovor

Malba

Zkušenosti s technikami malby čerpám z pobytů v zemích, kde tento způsob tvorby má své kořeny

– Thajsko, Sumatra, Bali. Zde jsem navštívila dílny a místní umělce a zažehla svou jiskru…

Celoživotní střípky zkušeností z textilního oboru, grafiky, digitálního zpracování barev a malby mandal jsem vložila do svého projektu Yoga Feel Energy.

Číst dále

Od dětství mne přitahuje vše, čím a po čem se dá malovat, skládám k sobě odstíny barev, cítím je a ctím jejich rytmy. Cit k barvám, ke kráse a estetice mne zavedl do textilní školy, návrhům a módě, ale i k modernímu digitálnímu světu grafiky a zpracování barev.

Malovala jsem mnohými technikami, kombinovala barvy i materiály. Z toho všeho… zvláštním vzrušením mě naplňuje malba na hedvábí. Plynutí barev spolu s vodou skrze hedvábná vlákna mne unáší do krajiny fantazie, pocitů a představ, kde čas běží podle jiných měřítek a kde mohu malovat ve stavu napojení a plynutí – flow.

KONTAKT
tvorivyzivot@gmail.com
+420 608 067 127

Terapie

Tvořivé a terapeutické dílny jsem vedla v rehabilitačním ústavu v Košumberku, vytvořila jsem arteterapeutický ateliér pro děti v dětském centru Lentilka v Pardubicích.

V současnosti se věnuji arteterapii ve školství – speciální škola Svítání Pardubice,
sociálních centrech a v individuálních setkáních.

Pro terapeutickou práci využívám různorodé výtvarné techniky – kreslení pastely, malbu barvami, koláže. Pracuji také s keramickou hlínou pro její jedinečné terapeutické vlastnosti a tvůrčí možnosti.

Číst dále

Potěšení nacházím ve všech činnostech, a tak jsem prošla mnohé … a všude jsem potkávala lidi a vnímala hlavně vztahy mezi nimi…

Při tvořivé práci s klienty jsem vnímala sílu dějů vnitřního světa, radost z tvoření a její sílu v každodenním životě. Tudy mě má cesta přivedla k arteterapii.

Studovala jsem tento obor na Masarykově univerzitě v Brně, doplnila jsem pedagogiku v Hradci Králové, dva roky jsem procházela akreditovaným sebezkušenostním výcvikem. Hloubku lidské mysli mi pomohla objevit moderní diagnosticko-terapeutická metoda -Životní mapy, kde jsem se stala certifikovaným lektorem.

KONTAKT
tvorivyzivot@gmail.com
+420 608 067 127

Cesty a pohyb

Jsou pro mne výzvou, kterou dávám sama sobě. Mám ráda hory i moře, už od dětství jsme cestovali s rodiči tam, kam nás možnosti pustily.

Významnými mezníky pro mne byly cesty – Kuba, Thajsko, Sumatra, Srí Lanka, Bali, Peru, Island…

V Peru jsem vystoupala na Machu Pichu a u jezera Titicaca učinila první opravdové kroky ke svobodě sebe samé. Na Srí Lance jsem „našla“ své místo – tady doma v Čechách ve svém tvořivém prostoru (ateliér Slunečnice Bošov), na Islandu jsem pak ověřila svou vnitřní sílu a přešla trekem přes Duhové hory – o tom jsem předtím „jen“ snila.

Číst dále

Pohyb je v mém životě důležitý. Je to zdroj, který mne dokáže naplnit energií a chutí do života.

Miluji tanec a osm let jsem udržovala taneční chrám, kam bylo možné přijít si volně zatančit.…

V tanci prožívám radost a příliv energie, je mou častou inspirací, meditací v pohybu.
Objevuji cestu prožitku, který umožňuje naše lidské tělo jako jedinečný nástroj a učím na něj hrát sebe i ty, kteří navštěvují mé programy.

Nyní se více věnuji studiu a praktikování jógy, jejíž nástroje mi pomáhají otevřít cestu do nitra.

Poté, co jsem ocenila rozlehlost a pestrost povrchu, nastal pro mne čas jít do vlastních hloubek.

KONTAKT
tvorivyzivot@gmail.com
+420 608 067 127

Zrání a moudrost

Tvůrčí silou života, který momentálně prožívám, je pozorování pocitů a zaměřování myšlenek.

Objevuji, jak mysl přitahuje přesně to, kam zaměřuji svou pozornost.

Tvorbou a tvořením směřuji svůj zájem a nápady tam, kde cítím radost, smysl, naplnění.

Tak tvořivost oživuje mou energii – chuť k živému životu – je to pro mne zdroj vnitřní síly i pocitu životní hojnosti. Tvoření je pro mne klíčem pro vyvážení, harmonii barev v životě.

Číst dále

Uvědomila jsem si a prožila, že nejhustší tmu a nicotu dokážu vytvořit jen ve své mysli…

Takto otevřená mysl mi dovoluje vstoupit do srdce a vnímat krásu… v místě, kde právě jsem, toho, s kým právě jsem.
Prožívat krásu okamžiku …je zdroj, zachytávám jej – někdy po kapkách, někdy je to jako gejzír.

Miluji pobývat v krajině a souznít s ní při západu slunce …

Zkušenosti čerpám ze svého zrajícího, všemi barvami obdařeného života.
Jsem žena, která prošla cestu ke svobodě, jsem ženou obdařenou dvěma skvělými syny – identickými dvojčaty a nyní babičkou dvou úžasných bytostí, které přišli na tento svět opět spolu.

KONTAKT
tvorivyzivot@gmail.com
+420 608 067 127

Kontakt

Provozovatel webu

Ing. Eva Mašínová
IČ: 12341657
Sídlo: Havlíčkova 2698
53002 Pardubice
FO zapsaná v živnostenském rejstříku

Kontakt

tvorivyzivot@gmail.com
+420 608 067 127

Napište mi Vaše přání

10 + 4 =